Start
ZAPROSZENIE NA RORATY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 25 listopada 2016 22:17

WEŹ LAMPION I PRZYJDŹ

Najbardziej uroczystym uczczeniem adwentowych tajemnic jest Msza Św. Roratnia. Nazwa wzięła się od słów „Rorate caeli desuper nos”, czyli „Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry”. Tym wołaniem przygotowywano się do pierwszego przyjścia Zbawiciela na ziemię. Tak wołamy i dziś, oczekując na powtórne przyjście Mesjasza, przez które On sam ostatecznie i nierozerwalnie połączy nas z Bogiem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Msze Św. Roratnie

od poniedziałku do soboty na godz. 7.00 rano.

Podczas tegorocznych rorat będziemy  odkrywać Fatimskie znaki

Na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci, które na początku liturgii z płonącymi lampionami pójdą  w procesji do Ołtarza. Rodziców prosimy, aby zatroszczyli się o lampiony i pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła.

Niech Zbawiciel wynagrodzi wszelki trud.

 

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 22:18