KOLEJNY DZIEŃ RORAT ? 10 GRUDNIA 2016 PDF Drukuj
wtorek, 06 grudnia 2016 19:18

Minął kolejny dzień rorat. Dzieci od dwóch tygodni dzielnie rano wstają i przychodzą na Msze Św. roratnie. Trudzą się tak, aby przygotować swoje serduszka na przyjście Pana Jezusa, a także aby poznać znaki fatimskie, które mają przybliżyć  im historię Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Dziś dzieci poznały nowy znak: RÓŻANIEC.

Ks. Proboszcz prosił, aby modlitwa różańcowa stała się nieodłącznym elementem dnia. Odmawiając  często różaniec pomagamy Maryi w ratowaniu grzeszników.

Na koniec  Mszy Św. ks. Proboszcz poprosił dzieci, aby przypomniały sobie wszystkie dotychczas poznane znaki,  ponieważ w Niedzielę przed Mszą Św. o godz. 10.30 będzie krótkie podsumowanie.

TEMAT DNIA: MODLITWA RÓŻAŃCOWA

ZNAK X: RÓŻANIEC

Różaniec, na którym tak często modliły się dzieci, niech nas zachęca do codziennej modlitwy różańcowej.

ZADANIE APOSTOLSKIE: Do wieczornego pacierza dołączę jeszcze dziesiątek różańca, prosząc o nawrócenie grzeszników.

Poprawiony: sobota, 10 grudnia 2016 11:19