Start
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY-POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 08 grudnia 2016 20:14

W dniu 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. o godz. 17.00 miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy III. Tego dnia zostały poświęcone medaliki, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia. Medaliki są symbolem przynależności dzieci do Boga oraz zawierzenia ich Maryi, Matce, która zawsze kocha i troszczy się o swoje dzieci. Ksiądz Proboszcz prosił, aby dzieci zawsze nosiły medaliki, by darzyły je czcią i szacunkiem, nie ze względu na ich wartość materialną, ale ze względu na ich znaczenie w życiu religijnym człowieka.


Podczas Mszy Św. siostra Aleksandra ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przybliżyła wiernym  historię Cudownego Medalika i  objawień św. Katarzyny Labouré  w Paryżu. Matka Boża obiecała szczególne łaski dla wszystkich, którzy ten Medalik nosić będą z wielką ufnością, odmawiając modlitwę "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy".  Jest on tarczą w walce ze złem. Po zakończonej Mszy św. siostry szarytki obdarowywały wiernych Cudownymi Medalikami, tak jak dawniej  czyniła św. Katarzyna .


Św. Katarzyno Labouré, apostołko Cudownego Medalika

uproś tę łaskę u Boga, aby jak najwięcej osób korzystało z tego

Maryjnego daru dla dobra ich ducha i ciała.


 

 


Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 20:29