Start
PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 14 grudnia 2016 21:13

„Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. (Mt 5, 9)

„Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”. Święty Jan Paweł II.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi:

„Odważnie twórzmy pokój”

11.12.2016 r. Polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Przekazanie Światła nastąpiło podczas uroczystej Mszy Św. w kościele  św. Józefa Robotnika w miejscowości Svit koło Popradu na Słowacji. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka po Polsce,  która potrwa do 24 grudnia.

I tak 14 grudnia 2016 r. dotarło również do Stegny. Harcerze z I Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej „SZTORM” im. Bernarda Filarskiego oraz członkowie Parafialnego Koła Caritas odebrali Światło podczas uroczystości na Długim Targu w Gdańsku, następnie przywieźli je do naszego Kościoła i przekazali na ręce Księdza Proboszcza Pawła Drożdż. 15 grudnia harcerze przekażą ogień instytucjom znajdujących się na terenie Stegny oraz Sztutowa.

Światło Betlejemskie wiernym naszej parafii będzie

przekazane 24 grudnia w sobotę

podczas Mszy Św. o godzinie 7.00

Pragniemy, aby płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafił na wigilijne stoły w każdym domu.

 

 

 Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 21:17