Start
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - POŚWIĘCENIE ŚWIEC DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 02 lutego 2017 19:58

 

„Chrystus opromienia swym światłem nasze życie i śmierć”.

 

2 lutego  obchodziliśmy  Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to pamiątka ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego Syna, Jezusa, w Świątyni Jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Poprzez to święto uświadamiamy sobie, że  Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Nieśmy te słowa nadziei w nasze życie i nasze przemijanie. Niech one będą jak światło wśród zwątpienia, niech umacniają nas wobec strachu przed śmiercią. Niech niosą nam pomoc i błogosławieństwo Boga.

W tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcone były świece dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

2 lutego przypada  Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.  Dzień ten został  ustanowiony przez Jana Pawła II, który w ten sposób chciał zachęcić do głębszej refleksji nad darem życia poświęconego Bogu


 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 03 lutego 2017 21:01