Start
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW - 15 KWIETNIA 2017 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 15 kwietnia 2017 13:30

W Wielką Sobotę od rannych godzin w naszym kościele, w Domu Pomocy Społecznej oraz w Rybinie, w Popowie i w Stegience błogosławione były pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynosili tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń.

Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 kwietnia 2017 18:33