Start
PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 25 czerwca 2017 17:43

"Nigdy cię nie opuszczę. Moje Niepokalane Serce  będzie twoją ucieczką

i drogą,która zaprowadzi cię do Boga."

Matka Boża Fatimska, 13 czerwca 1917


ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH PIĘCIU

SOBÓT MIESIĄCA


1 lipca br. w  pierwszą sobotę miesiąca rozpoczniemy w naszej parafii  nabożeństwa Pierwszych pięciu sobót miesiąca jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

Msza św. w tym dniu będzie sprawowana o

godz. 18.00, bezpośrednio po Mszy św.

rozpocznie się nabożeństwo.


CZTERY WARUNKI NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Najświętsza Panna i Jezus ukazali się siostrze Łucji dnia 10 grudnia 1925 r., aby opisać nabożeństwo wynagradzające grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W jego ramach powinniśmy:

1. w pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw   Niepokalanemu Sercu Maryi. Można także skorzystać z łaski sakramentu pojednania wcześniej, byleby w tym  dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego;

2. przyjąć Komunię Św. w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji;

3. odmówić pięć tajemnic różańcowych;

4. przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji.

Niezbędnym warunkiem dobrego odprawienia nabożeństwa jest nastawienie, z jakim te praktyki wypełniamy, co Jezus podkreślił w objawieniu 15 lutego 1926 r.:

"To jest prawda, moja córko, ze wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy, i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymać przyrzeczone łaski; Ja jednak wolę, żeby odprawiali pięć pierwszych sobót miesiąca w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż żeby odprawiać piętnaście bezdusznie i z obojętnością..."

Jezus wymienia trzy grupy osób odprawiających nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: tych, którzy zaczynają je odprawiać, lecz nie kończą; takich, którzy kończą, ale odprawiają je jedynie ze względu na obiecane łaski; i w końcu trzecia grupa to osoby, które czynią to przede wszystkim w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP; one najbardziej podobają się Jezusowi.

Poprawiony: niedziela, 25 czerwca 2017 17:46