Start
WYSTĘP ZESPOŁU "CAPELLA ANTIQUA DA CAMERA" - 15 LIPCA 2017, GODZ. 20.00 PDF Drukuj
sobota, 15 lipca 2017 12:25

15 lipca br. o godz. 20.00 wystąpi w naszym kościele zespół ?Capella Antiqua da Camera?

Kameralny Zespół Muzyki Dawnej ?Capella Antiqua da Camera? powstał w październiku 1986r. Podczas wieloletniej działalności był wielokrotnie nagradzany podczas wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych takich jak:

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej ?Schola Cantorum w Kaliszu, gdzie trzykrotnie otrzymał nagrodę główną ?Złotą Harfę Eola: oraz Grand Prix dla najlepszego zespołu festiwalu.

Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach ? Gdzie zdobył nagrodę główną ?Złotą Jodłę?.

Międzynarodowy festiwal muzyczny ?Bydgoskie Impresje Muzyczne? - gdzie otrzymał ?Złotą Strunę? i nagrodę dyrektora MOK w Bydgoszczy.

Europejski Festiwal Muzyczny dla młodzieży ? gdzie zajął II i I miejsce w kategorii zespołów kameralnych.

Zespół był również uczestnikiem:

Ogólnopolskich Spotkań Laureatów konkursów artystycznych ?Gryfiada? w Szczecinie.

Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie, gdzie pod okiem znanych pedagogów zdobył nowe umiejętności oraz miał swój koncert promocyjny.

Światowego Spotkania Zespołów Muzycznych ?Ansambleya? w Sofii i Warnie, gdzie reprezentował Polskę.

Przez wiele lat Capella popularyzowała wśród słuchaczy muzykę polskiego i europejskiego renesansu. Zespół prezentował swój program w takich miejscach jak: Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Wilanowski, Zamek Książąt Pomorskich, Zamek w Malborku, Dwór Artusa w Gdańsku oraz wielu innych miejscach w Polsce, Rosji, Bułgarii, Belgii, Holandii, Niemczech oraz Hiszpanii. Wiele utworów wykonywanych przez zespól zostało wydanych na płycie Capelli ?Muzyka Dawnych Wieków?.

Zespół zawiesił swoją działalność w marcu 2014r. Występ w naszym kościele jest próbą reaktywacji jego działalności. W obecnym składzie zespół działa od roku w ramach zajęć muzycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie a towarzyszy mu grupa wokalna wyłoniona spośród uczestników zajęć wokalnych.

W programie dzisiejszego występu usłyszą państwo utwory europejskiego średniowiecza oraz renesansu.

Założycielem oraz prowadzącym zespół do dzisiaj jest Andrzej Michalczuk.

Poprawiony: sobota, 15 lipca 2017 12:26