ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY PDF Drukuj
piątek, 28 lipca 2017 09:24

W ramach cyklu lipcowych koncertów w sobotę 29.07.2017 r. o godz. 20.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy.

Wykonawcą będzie Pan Wojciech Dargacz tegoroczny absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki (specjalność: Muzyka Kościelna).

Gry na fortepianie uczył się u śp. prof. Jana Kuleszy. Bierze czynny udział w liturgii Mszy Świętych. Jego pasją jest komponowanie muzyki. W 2015 roku został zwycięzcą „Złotego Lauru Młodego Organisty”, w ramach konkursu na XXXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. W 2014 oraz w 2016 roku, wykonał recitale organowe w ramach XXXVII oraz XXXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej, w Konkatedralnej Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Otrzymywał stypendium naukowe Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest także stypendystą Prezydenta Miasta Gdańska.

Pana Wojciecha mieliśmy okazje poznać w grudniu 2014 roku, podczas koncertów organowych z organizowanych z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów.

Program koncertu

• J. S. Bach – Passacaglia c-moll, BWV 582 (1685-1750)

• J. S. Bach – Concerto in G, BWV 592 (transkrypcja dzieła księcia Johann'a Ernst'a z Sachsen-Weimar)

• J. S. Bach – Nun koom, der Heiden Heiland, BWV 659

• Wojciech Dargacz – „Zwycięstwo” (własna kompozycja)

• Wojciech Dargacz – Improwizacja na temat pieśni: „Któryś za nas cierpiał rany”

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników pięknej muzyki organowej.

Poprawiony: piątek, 28 lipca 2017 09:26