Start
RÓŻANIEC DO GRANIC PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 24 września 2017 20:46

W święto Matki Bożej Różańcowej 7 października br., cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. Wszystkie 22 diecezje graniczne, w tym nasza diecezja elbląska, włączyły się w bezprecedensowe wydarzenie Różaniec Do Granic.  Do akcji przyłączają się także wewnętrzne polskie diecezje. Nasz kościół parafialny jest jednym z 322 kościołów stacyjnych


7 października ludzie z całej Polski spotkają się o godz. 10.30 w wyznaczonych 322 kościołach stacyjnych. Z nich uczestnicy „Różańca Do Granic”, po Mszy św. udadzą się do „stref modlitwy”, zlokalizowanych co kilkaset metrów wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski. O godz. 14.00 wzdłuż granicy naszej Ojczyzny rozpocznie się modlitwa różańcowa, zgromadzeni odmawiać będą wszystkie cztery części różańca świętego. Planowane jest  przeprowadzenie na żywo w internecie transmisji z całego wydarzenia, tak aby zsynchronizować modlitwę w całej Polsce. Poszczególnym dziesiątkom różańca świętego przewodniczyć będą kolejno diecezje graniczne.

Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. W obydwu przypadkach, jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.

Wszelkie informacje o inicjatywie zamieszczone są na stronie www.rozaniecdogranic.pl

Program wydarzenia:

10:30 Spotykamy się w kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski. Na stronie internetowej (www.rozaniecdogranic.pl) możesz wybrać miejsce, do którego chcesz przyjechać.

11:00 Msza Święta.

12:00 Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja.

13:00 Ruszamy do stref modlitwy – wolontariusze prowadzą do wyznaczonych miejsc na całej granicy Polski.

14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie na całej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca.

16:00 Koniec. Wracamy do domów, a Błogosławieństwo ogarnia cały świat!

Poprawiony: niedziela, 24 września 2017 21:00