Start
WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ I POMÓŻ RODZINOM W SYRII PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 01 stycznia 2018 19:05

1 stycznia, obchodzimy 51. Światowy Dzień Pokoju. Jest to dobry moment, aby przypomnieć wszystkim o akcji pomocowej dla ofiar wojny w Syrii.

Ponad rok temu Caritas Polska w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o przyjęcie rodzin syryjskich przez parafie, rozpoczęła program pomocy mieszkańcom Aleppo pod hasłem „Rodzina rodzinie”.


 

Program polega na wsparciu przez polskie rodziny rodzin w Syrii, w Aleppo. Aleppo jest jednym z miast, które najbardziej ucierpiały w czasie wojny. Jego wschodnia część została zniszczona w ponad 80 procentach. Mieszka w nim ponad 12 tys. chrześcijańskich rodzin.

Caritas Polska w ramach programu «Rodzina rodzinie» wspiera prawie 10 tys. z nich. Polskie rodziny, parafie, organizacje oraz firmy obejmują pomocą zdecydowaną większość chrześcijańskich mieszkańców Aleppo. Program «Rodzina rodzinie» nie byłby możliwy bez darczyńców.

Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, którego nazwisko otwiera listę darczyńców. Jest ona dostępna na stronie internetowej projektu: www.rodzinarodzinie.caritas.pl/darczyncy/ Tam można również znaleźć informacje o rodzinach, które czekają na wsparcie.

Pomocą objęci są oprócz mieszkańców Aleppo, również uchodźcy syryjscy w Libanie oraz będący w nędzy z powodu zapaści spowodowanej kryzysem uchodźczym Libańczycy.

Jak można pomóc?

Każde środowisko, wspólnota czy indywidualna osoba  może wesprzeć rodziny za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Poprawiony: wtorek, 02 stycznia 2018 12:39