Start
OFIAROWANIE PAŃSKIE ORAZ POŚWIĘCENIE ŚWIEC DZIECIOM PRZYGOTOWUJĄCYM SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 03 lutego 2018 20:11

„Chrystus opromienia swym światłem nasze życie i śmierć”.

2 lutego  obchodziliśmy  Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to pamiątka ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Poprzez to święto uświadamiamy sobie, że  Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Nieśmy te słowa nadziei w nasze życie i nasze przemijanie. Niech one będą jak światło wśród zwątpienia, niech umacniają nas wobec strachu przed śmiercią. Niech niosą nam pomoc i błogosławieństwo Boga.

W tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcone były świece dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 20:14