Start
WSPOMNIENIE ŚW. AGATY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 05 lutego 2018 18:47

W wspomnienie św. Agaty,  5 lutego na Mszy św. został poświęcony chleb i sól. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domy, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.


 

Święta Agata jest patronką zawodów związanych z ogniem: piekarzy, kominiarzy, ludwisarzy, odlewników jak i pielęgniarek i osób z chorobami piersi, również matek karmiących piersią oraz kobiet po mastektomii. Ma ona pod swoją opieką Sycylię i miasto Katania, San Marino i Palermo. Do niej uciekamy się z prośbą o ratunek w przypadku wybuchu wulkanów, burzy, pożaru oraz innych klęsk żywiołowych (powodzi, nawałnic).

 


Modlitwa przez wstawiennictwo świętej Agaty

Wszechmogący Boże, niech nam wyprosi Twoje miłosierdzie święta Agata, dziewica i męczennica, która podobała się Tobie, dzięki męczeństwu i poświęconej Tobie czystości. Przez zasługi świętej Agaty, naszej patronki, błagamy Cię Boże, umacniaj nas, abyśmy nie zrażali się nigdy trudnościami i bólem, lecz by nasza miłość hartowana w cierpieniu jak w ogniu rozgrzewała serca innych i wiodła nas do Ciebie. Wszechmogący Boże, niech święta Agata wstawia się za nami i naszymi bliskimi, wyjednuje nam potrzebne łaski, opiekuje się nami i chroni od wszelkich niebezpieczeństw.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

Poprawiony: poniedziałek, 05 lutego 2018 19:11