Start
NOWI CEREMONIARZE W NASZEJ PARAFII PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 08 lipca 2018 23:23

Od 4 lipca mamy w naszej parafii 2 nowych ceremoniarzy to Szymon Jackowski i Jan Szewczyk. Od lat posługują jako ministranci, lektorzy jednak teraz podczas specjalnego kursu, który odbywał się w Domu Formacyjnym w Mikoszewie, zdobyli wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą czuwali nad pięknem liturgii oraz będą sprawowali piecze nad służbą liturgiczną przy Ołtarzu. To wielki zaszczyt, ale i ogromna odpowiedzialność, dlatego musieli potwierdzić swoje przygotowanie do tej funkcji egzaminem. Przed nimi ogrom pracy i trudne wyzwania, jakimi są uroczyste Msze Św.

Liczymy, że udzielone błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza przyczyni się do gorliwszej posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

zdjęcie: Gość Elbląski

Poprawiony: poniedziałek, 09 lipca 2018 12:42