Start
UROCZYSTOŚĆ ŚW. FLORIANA - ŚWIĘTO PATRONALNE STRAŻAKÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 05 maja 2013 19:21

.

W dniu 04 maja 2013 roku w uroczystość św. Floriana w naszym Kościele została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji strażaków, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto patronalne. We mszy św. udział wzięła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stegny. Strażacy modlili się za wstawiennictwem św. Floriana o błogosławieństwo Boże oraz potrzebne łaski dla nich i ich rodzin, o bezpieczeństwo i pomyślność, a dla zmarłych o miłosierdzie Boże.

Z tej okazji ks. Proboszcz serdecznie podziękował członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi oraz za pomoc na rzecz naszej Parafii.

Strażacy jak ujął to Papież Pius XI są apostołami dobroczynności i miłosierdzia, natomiast Jan Paweł II stwierdził, że strażacy są tymi, którzy są wierni przykazaniu miłości i chrześcijańskiej tradycji, którzy niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi. Wierzymy głęboko, że tacy również są nasi stegieńscy strażacy.

Niechaj strażakom zawsze przyświeca strażackie zawołanie:

"Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek"Po Mszy Świętej ks. Paweł poświęcił samochody strażackie a następnie uczestnicy uroczystości stanęli do wspólnego zdjęcia.

Z okazji Święta Dnia Strażaka, życzymy wszystkim Strażakom Bożego błogosławieństwa i opieki św. Floriana, pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla nich samych jak i ich rodzin. Aby święto odbywało się w spokoju i radości.Patronem strażaków jest św. Florian – oficer rzymski żyjący w IV wieku, który zasłynął z męstwa i był nieugięty w swoich przekonaniach religijnych, za co poniósł śmierć męczeńską.

 

 Poprawiony: środa, 08 maja 2013 06:26