Start
MODLITWA Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM O USTANIE EPIDEMII - 27 MARCA 2020 GODZ. 18 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 27 marca 2020 07:11

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę o ustanie epidemii koronawirusa, którą w piątek 27 marca br. o godz. 18.00 na placu św. Piotra w Rzymie poprowadzi papież Franciszek. Przed bazyliką św. Piotra wystawiony zostanie obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) z bazyliki Matki Bożej Większej oraz cudowny krucyfiks z kościoła św. Marcelego. Przed tymi wizerunkami rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii. Na papieską modlitwę złożą się: adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Słowa Bożego, medytacja. Na zakończenie Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” całemu światu. Modlitwa będzie transmitowana w TV Trwam i Radiu Maryja oraz na oficjalnym kanale watykańskim na YouTube: TUTAJ!, jak również w innych środkach społecznego przekazu.

Franciszek 1068x712

Poprawiony: piątek, 27 marca 2020 07:12