Start
INFORMACJA DOT. MSZY ŚW. W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I W DZIEŃ ZADUSZNY PDF Drukuj
niedziela, 25 października 2020 20:51

,,Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie??

1 LISTOPADA 2020

MSZĘ ŚW.  GODZ. 8.30, 10.30, 13.00, 17.00.

Nie będzie Mszy świętej i procesji na cmentarzu parafialnym.

2 LISTOPADA 2020

MSZĘ ŚW. GODZ. 8.30, 18.00

O GODZ. 18.00 BĘDZIE SPRAWOWANA MSZA ŚW. W INTENCJI ZGŁOSZONYCH W WYPOMINKACH ZMARŁYCH. PRZED MSZĄ ŚW. O GODZ. 17.40 ? WYCZYTYWANIE IMION I NAZWISK ZMARŁYCH

PRZEZ CAŁY LISTOPAD BĘDZIEMY MODLIĆ SIĘ ZA ZMARŁYCH POLECANYCH MIŁOSIERDZIU BOŻEMU MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad.  Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń związanych z pandemią, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych. Należy przy tym odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz odmówienia modlitwy za zmarłych.

Poprawiony: niedziela, 25 października 2020 21:10