Start
ROCZNICA NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 11 czerwca 2013 12:27

13 i 14 czerwca ubiegłego roku naszą parafię nawiedził obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. W czwartek, 13 czerwca, o godzinie 18. 00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w I rocznicę tego wydarzenia. O godzinie 17:30 zostanie odprawione Nabożeństwo czerwcowe. Kazanie w czasie Mszy św. wygłosi o. Sylwester Grabowski werbista z Krynicy Morskiej. Następnie po Mszy św. rozpocznie się czuwanie, które będzie prowadzone przez grupy działające przy naszej parafii i tak od godziny 19.30 do godz. 20.00 zapraszamy Koło Przyjaciół Radia Maryja, od 20.00 do 20.30 Akcje Katolicką, natomiast od 20.30 do 21.00 wszystkie Koła Żywego Różańca. O 21.00 zostanie odprawiony Apel Jasnogórski.

Bardzo prosimy, aby Obraz Matki Bożej Częstochowskiej wędrujący po rodzinach naszej parafii wrócił do kościoła w czwartek na Msze św. o godz. 18 00.

Poniżej przedstawiamy krótką relację z ubiegłorocznego  nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej:

W dniach 13-14 czerwca 2012 r.  do naszej parafii zawitał Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który peregrynował po naszej diecezji od 03 marca 2012 r. Bezpośrednim przygotowaniem do Nawiedzenia Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim były Misje św. prowadzone przez ojca misjonarza Zygmunta Tokarz – Saletyna, które trwały od 6.06. do 12.06. 2012 r.

W dniu nawiedzenia w godzinach popołudniowych rzesze parafian zgromadziły się w naszej świątyni na nabożeństwie oczekiwania, by potem wyjść w uroczystej procesji z kościoła i wypatrywać samochodu – kaplicy z Obrazem Królowej. Obraz odprowadził do naszej parafii Proboszcz Parafii Tujsk ks. Zdzisław Berliński wraz z grupą wiernych. Obraz do kościoła niosły delegacje parafian: strażacy, leśnicy, Róże Różańcowe, młodzież, Akcja Katolicka. Wyrazem miłości wszystkich parafian do Matki Bożej było udekorowanie całej trasy przejazdu Obrazu Nawiedzenia oraz przyozdobienie domów i mieszkań. Uroczystej liturgii przewodniczył J.E. Ks. Biskup Jan Styrna – Ordynariusz naszej diecezji. Wystawiony w kościele Obraz Maryi przyciągnął tłumy wiernych, którzy modlili się i  czuwali całą dobę.

O 21.00 odbył się Apel Jasnogórski poprowadzony przez kustosza Obrazu o. Mariusza – Paulina. O 23.00 odprawiono nabożeństwo wdzięczności przodkom za wiarę. O północy natomiast sprawowana była Pasterka Maryjna, msza św. dziękczynna za dar kapłaństwa oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Mszy przewodniczył neoprezbiter Piotr Sulikowski.

Następnego dnia czyli w czwartek o godz. 8.00 odprawiono Mszę św. dla dzieci i młodzieży szkolnej. Mszę św. sprawował   o. Zygmunt. Następnie była msza dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. O 10.00 odbyło się nabożeństwo z błogosławieństwem małych dzieci i matek oczekujących potomstwa.

O 15.00 odprawiono mszę dziękczynną na zakończenie Nawiedzenia. Podczas Eucharystii zostały poświęcone obrazy Matki Bożej Częstochowskiej. Proboszcz ks. Paweł wraz z rodziną Państwa Chojna przekazał Cudowny Obraz do Parafii Sztutowo.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej zakończyła się w naszej diecezji 24.08.2012 r. Uroczyste zakończenie  odbyło się przy Katedrze Świętego Mikołaja w Elblągu, na którym nie zabrakło parafian z naszej wspólnoty.

Od uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęła się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po rodzinach naszej parafii. Z kościoła Obraz odebrany został przez rodzinę Państwa Staroń z Rybiny. Z Rybiny Obraz był  przekazany do Popowa, następnie do Stegienki i na końcu trafił do rodzin w Stegnie, w której w dalszym ciągu peregrynuje.

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej było czasem wielkiej modlitwy i refleksji. Dla wielu parafian niezapomniany, budzący wielkie przeżycia. Niech ten cudowny czas pozostanie w naszych sercach na długo.

13 czerwca 2013 r. zgromadźmy się licznie, by podziękować Matce Bożej za owoce nawiedzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ubiegłego roku

 

Rozpoczęcie Misji św. 06.06.2012r.

Wniesienie Krzyża Misyjnego

 

 

Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 10.06.2012r.

Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich 10.06.2012 r.

 

Msza św, za zmarłych połączona z procesją na cmentarz 11.06.2012 r.

Nabożeństwo na cmentarzu po Mszy św. za zmarłych. 11.06.2012 r.

Nabożeństwo na cmentarzu 11.06.2012 r.

Apel Jasnogórski 11.06.2012 r.

Nauka dla dzieci 12.06.2012 r.

Podziękowania dla o. Zygmunta

Msza św. na zakończenie Misji oraz poświęcenie Krzyża Misyjnego. Procesja 12.06.2012 r.

Msza św. na zakończenie Misji św. oraz poświęcenie Krzyża Misyjnego. Procesja 12.06.2012 r.

 

Postawienie Krzyża Misyjnego 12.06.2012 r.

Oczekiwanie na przybycie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 13.06.2012 r.

Oczekiwanie na przybycie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 13.06.2012 r.

 

Procesja na miejsce oczekiwania- Sztandar Zespołu Szkół w Stegnie

Procesja na miejsce oczekiwania - Sztandar Rybaków

Procesja na miejsce oczekiwania - Sztandar Leśników

Procesja na miejsce oczekiwania - Sztandar Banku Spółdzielczego ze Stegny

Powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przez Ks. Biskupa Jana Styrna oraz Ks. Proboszcza Pawła Drożdż

Ukazanie wiernym Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej w Kopii Cudownego Obrazu

Procesja do Kościoła

Msza św. dla chorych 14.06.2012 r.

Msza św. dla chorych 14.06.2012 r.

Msza św. dla chorych 14.06.2012 r.

Msza św. na zakończenie Nawiedzenia 14.06.2012 r.

 

Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2013 12:38