Start
UROCZYSTA MSZA ŚW. Z OKAZJI ROCZNICY NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 14 czerwca 2013 08:31

 

PIERWSZA ROCZNICA  NAWIEDZENIA  PRZEZ MATKĘ BOŻĄ W KOPII JASNOGÓRSKIEGO WIZERUNKU13 czerwca 2013 roku przeżywaliśmy I rocznicę Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystość rozpoczęła się od  Nabożeństwa Czerwcowego. Następnie była sprawowana Msza Św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Pawła Drożdż w koncelebrze z ks. Janem Mariak oraz o. Sylwestrem Grabowskim, który wygłosił również kazanie. W procesji wejścia został wprowadzony przez Państwo Bernadetę i Andrzeja Chojna Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który peregrynuje po naszej parafii. Obraz został umieszczony na specjalnie przygotowanym tronie. Po Mszy św. wyruszyła uroczysta procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W procesji oprócz Cudownego Obrazu  były niesione feretrony z wizerunkiem Matki Bożej, sztandary, chorągwie oraz figurka Pana Jezusa. Dziewczynki sypały kwiaty, czym dekorowały drogę dla Matki Bożej oraz śpiewały „Ave, Ave Maryja”

O 21.00 zgromadziliśmy w kościele aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim kończącym uroczystości rocznicowe. Apel poprzedzony był czuwaniem przed Obrazem. Czuwanie prowadziły grupy działające przy naszej Parafii: Koło Przyjaciół Radia Maryja, Akcja Katolicka oraz wszystkie Koła Żywego Różańca. Z kościoła Obraz wyruszył w dalszą wędrówkę po naszej Parafii.

Rocznica Nawiedzenia była dniem modlitwy i refleksji nad tym, jak wykorzystywana jest łaska Chrystusa wyjednana nam przez Maryję i jak rozwija się wspólnota żywego Kościoła w naszej Parafii.


Pamiętajmy, że nie jesteśmy osamotnieni, Maryja jest z nami i nas wspiera.


 

 

Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2013 12:18