Start
ELBLĄSKA SZKOŁA BIBLIJNA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 07 listopada 2021 11:48

Wzorem lat ubiegłych Elbląska Szkoła Biblijna zaprasza na otwarte spotkania z Pismem Świętym. Spotkania prowadzą bibliści ks. dr Zbigniew Grochowski, (UKSW w Warszawie/WSD w Elblągu), ks. dr hab. Marek Karczewski, prof. UWM (WSD w Elblągu/UWM w Olsztynie) oraz zaproszeni goście. Jedno spotkanie obejmuje trzy wykłady w wybrane soboty po ok. 50 min każdy oraz przerwy na kawę w czasie od 9:00-12:00

Miejsce spotkań — aula Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, ul. Bożego Ciała 10.

Udział w spotkaniach jest darmowy.

Terminy spotkań ESzB w I semestrze: 13 listopada 2021 r.,  11 grudnia 2021 r.,  22 stycznia 2022 roku.

W ramach spotkań omawiane są kwestie z zakresu historii i archeologii biblijnej, interpretacji Starego i Nowego Testamentu oraz wybrane zagadnienia szczegółowe. Wśród nich m.in. Psalmy; Piotr Apostoł w Nowym Testamencie; Obraz Kościoła w Ewangelii św. Jana. Zapraszamy młodzież starszą i dorosłych.

Poprawiony: niedziela, 07 listopada 2021 12:21