Start
ZAKOŃCZENIE ROKU MINISTRANCKIEGO 2012/2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 28 czerwca 2013 12:12

Et introibo ad altare Dei, ad Deum,

qui lætificat iuventutem meam

(i przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który  jest  weselem i radością moją)


W czwartek 27 czerwca 2013 r. w naszej Parafii odbyło się uroczyste zakończenie Roku Ministranckiego 2012/2013. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 18.00, podczas której ministranci dziękowali Bogu za cały rok formacyjny, za rok służby przy Ołtarzu, za czas zmagania się z wieloma przeciwnościami, czas nauki oraz radosnego przebywania w gronie ministrantów. Rok ten obfitował w wiele wydarzeń, które przyczyniły się do rozwoju duchowego.
Wiele ciepłych słów do ministrantów skierował podczas kazania ks. Proboszcz Paweł Drożdż. Przekazał, że służba ministrancka jest niezwykle zaszczytna i odpowiedzialna, że swoją postawą i zachowaniem dają przykład wiernego stania przy Chrystusie. Przypomniał chłopcom, że zawsze, niezależnie od miejsca i środowiska, w którym się znajdują, nie przestają być ministrantami, zawsze mają świadczyć o obecności Pana Boga w  życiu. Powinni  być  wzorem dla swojego otoczenia, którym jest  klasa, koledzy i koleżanki, a co najważniejsze najbliższa rodzina. Muszą poświęcić swój czas na to, aby służyć Panu Bogu.
Po zakończonej Eucharystii ks. Proboszcz nagrodził najlepszych ministrantów. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Jan Szewczyk, Jakub Król, Michał Kantorski, Jakub Stupkiewicz oraz Wojciech Stupkiewicz.
Ministranci z Kościoła wraz z ks. Pawłem oraz dziewczynkami, które podczas niektórych Mszy świętych czytają Słowo Boże udali się na ognisko przygotowane przez tatę jednego z chłopców – Pana Wojciecha Dziewirz. Wszyscy wspaniale się bawili przy grze i śpiewie ks. Pawła. Ze smakiem zajadali kiełbaski oraz z wielkim zapałem i radością grali w piłkę.

Życzymy wszystkim Ministrantom wspaniałych wakacji ale oczywiście nie od Pana Boga, Pan Bóg pragnie, abyście kochali Go przez cały rok.

Króluj nam Chryste!

 
Poprawiony: sobota, 29 czerwca 2013 10:29