Start
MÓDLMY SIĘ O POKÓJ W SYRII PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 06 września 2013 09:08

Papież Franciszek ustanowił 7 września 2013 r.  Światowym Dniem Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Syrii, Ojciec Święty stanowczo potępił przemoc. Wezwał też wspólnotę międzynarodową do podejmowania wszelkich inicjatyw na rzecz pokoju i pomocy humanitarnej dla Syrii, a także dla uchodźców przebywających w sąsiednich krajach.
W tym dniu, Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył czuwaniu modlitewnemu na Placu św. Piotra.
Przyjmijmy zaproszenie Ojca Świętego. Nasza wspólna modlitwa  jest niezmiernie potrzebna, aby mógł zatriumfować pokój. Post jest potrzebny, aby nawrócić serca i uprosić działanie i łaskę Chrystusa.
Poniżej przedstawiamy słowa Ojca Świętego skierowanego do całego Kościoła na świecie.

 

 

 

SŁOWA PAPIEŻA FRANCISZKA DO CAŁEGO KOŚCIOŁA
MÓDLMY SIĘ O POKÓJ W SYRII!!!

 

„Kieruję usilną zachętę do całego Kościoła katolickiego, którą rozciągam na wszystkich chrześcijan innych wyznań, na ludzi wszelkich religii, a także na braci i siostry niewierzących: pokój jest dobrem, które jest ponad jakimkolwiek podziałem, bo jest dobrem całej ludzkości. Powtarzam głośno: to nie kultura starcia, kultura konfliktu buduje współistnienie ludów i między nimi, ale kultura spotkania i dialogu. To jedyna droga ku pokojowi. Dlatego, bracia i siostry, postanowiłem wyznaczyć Niech wołanie o pokój wzniesie się wysoko, aby dotrzeć do serc wszystkich, aby złożono broń i pozwolono się wieść pragnieniu pokoju. Dlatego, bracia i siostry, postanowiłem wyznaczyć dla całego Kościoła na 7 września, wigilię wspomnienia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju, dzień postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Zapraszam do udziału w tej inicjatywie w sposób, który uznają za stosowny, braci chrześcijan niekatolików, wyznawców innych religii oraz ludzi dobrej woli”.

Poprawiony: sobota, 07 września 2013 21:38