Start
MŁODZIEŻ Z NASZEJ PARAFII NA XIII DNIACH PAPIESKICH W ELBLĄGU PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 24 października 2013 10:58

W dniu 11.10.2013 r. młodzież z naszej wspólnoty parafialnej wraz z opiekunami uczestniczyła w uroczystej Gali, która rozpoczęła obchody XIII Dni Papieskich w Elblągu. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu. Prowadzący Galę – ks. dr Piotr Maria Towarek mówił, że musimy uczyć się od Jana Pawła II dialogu, rozmowy, szacunku do drugiego człowieka, a także zachowania własnej prawdy i wiary w dyskusji.


Podczas imprezy poznaliśmy także laureatów Elbląskiej Nagrody "Tuus", która została przyznana po raz siódmy - Nagroda „TUUS” przyznawana jest osobom, które zaangażowane są w dziedzictwo Jana Pawła II – tłumaczył ks. Towarek podczas uroczystości. – Nazwa „TUUS” zaczerpnięta została z zawołania papieża „Totus Tuus” i oznacza: „Cały twój”. Oznacza więc kogoś, kto potrafi umierać dla siebie samego i jest całkowicie nastawiony na pomoc innym. Wskazuje na kogoś, kto mówi na wzór Jana Pawła II: „Jestem Twój, do Twojej dyspozycji, pełen altruizmu i poświęcenia. Oddaję Ci siebie całkowicie”.

Galę uświetnił występ chóru Gospel Rain. Kilkunastoosobowy, świetnie brzmiący chór, stworzony przez utalentowanych wokalistów z całej Polski, zaśpiewał nie tylko pieśni kościelne, ale także swoje autorskie kawałki, stworzone z różnych muzycznych stylów.

Miejmy nadzieje, że młodzież wyniosła jak najwięcej wartości z tej uroczystości, na pewno przybliżyli sobie sylwetkę naszego błogosławionego Jana Pawła II. Wierzymy, że zachęceni będą zgłębiać jego naukę.