Start
Niedziela Misyjna PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 25 października 2013 17:45

W dniu 20.10.2013 r. na Mszy św. o godz. 11.30 z okazji Światowego Dnia Misyjnego młodzież z naszej parafii pod kierunkiem ks. Proboszcza Pawła Drożdż zaprezentowała przedstawienie misyjne, które miało na celu ukazać sens prawdziwej wiary chrześcijańskiej w oparciu o przykłady heroicznego życia dzieci poszczególnych kontynentów. Młodzi aktorzy wypadli wyśmienicie i szczerze im gratulujemy. Ks. Proboszcz Paweł Drożdż uświetnił występ śpiewem oraz grą na gitarze.

Hasłem tegorocznego Dnia Misyjnego były słowa :”Miłosierdzie Boże dla całego świata”

Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada tajemniczemu i miłosiernemu planowi Bożemu”

Powyższy fragment zaczerpnięty jest z Encykliki Jana Pawła II Redemptoris missio czyli Misja Odkupiciela z 7.12.1990 roku. Niech te słowa inspirują nas do intensywniejszej modlitwy oraz do przekazywania darów duchowych i materialnych oraz aby orędzie o Bożym Miłosierdziu dotarło do wszystkich zakątków świata.

Poprawiony: piątek, 25 października 2013 17:47