Start
Ofiarowanie Pańskie oraz poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 03 lutego 2014 09:14

 

Chrystus opromienia swym światłem nasze życie i śmierć”.


2 lutego obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to pamiątka ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Poprzez to święto uświadamiamy sobie, że Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Nieśmy te słowa nadziei w nasze życie i nasze przemijanie. Niech one będą jak światło wśród zwątpienia, niech umacniają nas wobec strachu przed śmiercią. Niech niosą nam pomoc i błogosławieństwo Boga.

W tym dniu na każdej Mszy św. odbyło się poświęcenie świec, natomiast na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcone były świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 


>

Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 18:42