POST I MODLITWA ZA UKRAINĘ PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 10:34

Wiadomość Konferencji Episkopatu Polski
Kościół prosi o modlitewną solidarność z Ukrainą. W obliczu dramatycznych wydarzeń zachęca też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.
Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.
Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas Spes ze Lwowa, podkreśla, że obecnie nie ma szans na zorganizowanie jakichkolwiek transportów z pomocą humanitarną. Osoby chcące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska: PL   77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ?Ukraina?.
Już od teraz podejmijmy modlitwę i pośćmy w intencji Ukrainy - zachęca rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, nawiązując do apelu biskupów. - Wielu jest poszkodowanych, są ranni. Szereg ludzi zginęło. Módlmy się za nich i za ich rodziny - mówi.

Źródło: www.episkopat.pl