Start
STEGIEŃSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA Z WIZYTĄ U WERBISTÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 04 marca 2014 12:41

Jak co roku, w ostatnią niedzielę lutego, delegaci Koła Przyjaciół Radia Maryja udali się do Elbląga na tradycyjne skupienie dla Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego (Księży Werbistów). Odbyło się ono 23 lutego 2014 roku w kościele pw. Bożego Ciała. W trakcie tego spotkania w sposób szczególny modlono się o nowe, liczne i dobre powołania misyjne, szczególnie dla werbistów i Służebnic Ducha Świętego. W programie spotkania był przewidziany: Różaniec misyjny (jedna dziesiątka odmawiana w języku portugalskim); spotkanie z misjonarzem z Togo i Angoli – o. Edwardem Sito SVD, projekcja filmu misyjnego pt. „Misja o. Andrzeja Fecko SVD w Angoli, Msza św. w intencji Misji i o dar nowych powołań misyjnych (błogosławieństwo w języku mbundu). Była też okazja, aby zaopatrzyć się w literaturę religijną. Zebrani na wspólnej agapie mogli podzielić się własnymi spostrzeżeniami i wnioskami z młodymi werbistami, wyjeżdżającymi w tym roku do Boliwii i do Papui Nowej Gwinei. Wiele osób wsparło misjonarzy ofiarą pieniężną oraz przyniesionymi z sobą środkami czystości i kulami ortopedycznymi na rzecz szpitala św. Łukasza w Kifangondo w Angoli.
Całość zakończyła się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00.
Prowadzącym spotkanie był Dyrektor Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, o. dr Wiesław Dudar SVD.


Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 18:59