Start
DZIEŃ SKUPIENIA AKCJI KATOLICKIEJ OKRĘGU NADMORSKIEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 04 marca 2014 14:06

W dniu 1 marca 2014 r. po raz pierwszy w naszym kościele odbył się Dzień Skupienia dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej Okręgu Nadmorskiego. Uczestnikami spotkania byli członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z Nowego Dworu Gdańskiego, Kępek, Kmiecina, Tujska oraz ze Stegny. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Elblągu – Pani   Irena Rębowska Skarbnik DIAK oraz Pan Jerzy Rogalski Prezes DIAK.
Najważniejszą częścią Dnia Skupienia była Msza Święta, której przewodniczył o. Sylwester Grabowski z Krynicy Morskiej, w koncelebrze uczestniczył ks. Dariusz Kulecki – Parafialny Asystent POAK Kępki. Niestety z powodu choroby we Mszy św. i  spotkaniu nie mógł uczestniczyć  nasz ks. Proboszcz Paweł Drożdż.
Po Eucharystii udaliśmy się do salki katechetycznej na konferencję oraz poczęstunek.
Konferencję wygłosił ks. Dariusz Kulecki z Parafii Kępki. Tematem była  analiza dokumentu ,,Verbum Domini‘’ Benedykta XVI, który mówi o Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła. Następnie był czas na sprawy organizacyjne. Prezes Pan Jerzy Rogalski poinformował zgromadzonych o rezygnacji Pani Ireny Rębowskiej z funkcji skarbnika DIAK i  w tym miejscu podziękował pani Irenie za współprace i zaangażowanie w pracę na rzecz stowarzyszenia. Jednocześnie podał do wiadomości, że uchwałą Zarządu DIAK nowym skarbnikiem została Pani Barbara Mroczek z POAK Kępki.
Po krótkiej przerwie udaliśmy się do kościoła na Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dzień minął szybko, bo czas spędzony aktywnie, ciekawie i w doborowym towarzystwie, jak powszechnie wiadomo, mija w oka mgnieniu… Warto zatem czekać na kolejny Dzień Skupienia, który odbędzie się w październiku w Parafii Kępki, na który już teraz serdecznie zapraszamy. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że będzie równie wartościowy i udany jak Dzień Skupienia, który wspólnie przeżyliśmy w Stegnie.

Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 18:24