Start
WRĘCZENIE KRZYŻY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 14 marca 2014 20:05

Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.”

Mt 10,38

W dniu 9 marca 2014 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00, miał miejsce uroczysty obrzęd wręczenia krzyży dla młodzieży z naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Był to kolejny etap formacyjny, który ma przygotować kandydatów do świadomego i godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój. Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie. Weź Krzyż!, przyjmij go, nie pozwól, aby przygniotły cię wydarzenia, ale z Chrystusem zwyciężaj zło i śmierć! Jeżeli z Ewangelii Krzyża uczynimy program swojego życia, jeżeli pójdziemy za Chrystusem, aż na Krzyż, w pełni odnajdziemy samych siebie!

Polecajmy wszystkich przygotowujących się do tego sakramentu w modlitwie. Wspierajmy ich oraz ich rodziny naszymi modlitwami, by z ufnością przyjmowali doświadczenia jakie przynosi codzienne życie i potrafili je jednoczyć z Krzyżem Chrystusa.

Poprawiony: sobota, 15 marca 2014 13:47