Start
NIEDZIELA PALMOWA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 16 kwietnia 2014 20:35

Niedziela Palmowa to jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym Kościoła katolickiego. Wtedy to obchodzona jest pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa zwana jest także Niedzielą Męki Pańskiej, z uwagi na fakt, że podczas liturgii czytany jest fragment Ewangelii o pojmaniu, męce i śmierci Pana Jezusa.
W naszej parafii obchody Niedzieli Palmowej rozpoczęły się procesją z palmami oraz osiołkiem. Procesja wyruszyła spod budynku Urzędu Gminy. Po dotarciu do świątyni nastąpiło poświęcenie palm.

Po Mszy św. rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą i największą palmę. Komisja oceniająca w składzie: Pani Aniceta Dauter, Pani Bożena Hurnowicz-Łach oraz Pan Mariusz Pomorski mieli nie lada zadanie. Wybór był trudny, ponieważ wszystkie palmy były pięknie wykonane, uczestnicy konkursu włożyli dużo pracy.

A oto wyniki:

Kategoria – największa palma

  1. Uczniowie ze szkoły w Tujsku

  2. Rodzina Woźniak

  3. Rodzina Zwierz i Plebaniak

  4. Rodzina Pomorscy

  5. Hania Sperska (która wykonała palmę samodzielnie).

Kategoria – najpiękniejsza palma

  1. Wiktoria Woch

  2. Jakub Stupkiewicz

  3. Artur Tyma

  4. Klaudia Lesikiewicz

  5. Samanta Bania

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 kwietnia 2014 17:35