Start
PROGRAM CZUWANIA PRZED KANONIZACJĄ BŁ. JANA PAWŁA II I JANA XXIII PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
środa, 23 kwietnia 2014 17:12

 

CZUWANIE W WIGILIĘ UROCZYSTOŚCI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W PRZEDDZIEŃ KANONIZACJI BŁ. JANA PAWŁA II I JANA XXIII

26 KWIETNIA 2014 r.

18.00 – Msza św.

19.00 – Różaniec z rozważaniami Jana Pawła II – prowadzony przez Koła Żywego Różańca.

19.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – prowadzenie: Liturgiczna Służba Ołtarza, Dzieci, Młodzież, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Akcja Katolicka.

20.00 –Litania do bł. Jana Pawła II – prowadzona przez przedstawiciela Szafarzy.

20.15 – Montaż słowno-muzyczny poświęcony bł. Janowi Pawłowi II – prowadzony przez młodzież.

21.00 – Apel Jasnogórski

21.20 – Uroczysta procesja na rondo im. Jana Pawła II, gdzie o 21.37 przeżyjemy godzinę śmierci Papieża Polaka, następnie złożymy róże miłości przed obeliskiem oraz zapalimy świece jako symbol pamięci o bł. Janie Pawle II. Proszę o zabranie zniczy, które zapalimy w Kościele od Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia. Tą Iskrę zaniesiemy w hołdzie Janowi Pawłowi II pod obelisk. Iskrę będzie można też zabrać do domów i rodzin.

 

Zachęcam do obejrzenia transmisji Mszy św. kanonizacyjnej Jana XXIII i Jana Pawła II z Watykanu. Przypominam, że obejrzenie uroczystości w telewizji, czy na dużym ekranie nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w Kościele. W naszym Kościele Msze Św. będą jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 16.00 będzie uroczystą Mszą św. dziękczynną za dar kanonizacji Jana Pawła II. Zapraszam wszystkie poczty sztandarowe. Dar kanonizacji naszego Papieża Rodaka jest ogromną łaską, którą otrzymujemy od Boga dla Kościoła. Niech niepowtarzalność tego czasu sprawi, że z serca każdego z nas popłynie pieśń dziękczynna. Wyraźmy naszą radość z daru kanonizacji oraz to, że pamięć o Naszym Wielkim Rodaku jest w naszych sercach ciągle żywa poprzez liczny udział w Mszy św. o godz. 16.00, na którą serdecznie zapraszam.

W związku z tym ważnym wydarzeniem ogłaszam konkurs plastyczny pt. „Jan Paweł II w moich oczach – najpiękniejszy portret Papieża”. Celem konkursu jest kultywowanie pamięci o Papieżu Polaku. Technika wykonania prac dowolna. Termin i miejsce składania prac: 26.04.2014 r. przed Mszą św. o godz. 18.00 w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu: 27.04.2014 r. po Mszy św. o godz. 16.00.