Start
I KOMUNIA ŚWIĘTA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 12 maja 2014 11:10

Dnia 11 maja 2014 r. w naszym kościele odbyła się uroczystość I Komunii św.  Po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca przyjęło w tym roku 23 dzieci. Wraz z ks. Proboszczem Pawłem Drożdż, Mszę św. koncelebrował Ks. Piotr. Przed rozpoczęciem Eucharystii dzieci zgromadzone przed kościołem poprosiły rodziców o błogosławieństwo, następnie rodzice pobłogosławili swoje pociechy. Wyruszyła uroczysta procesja przy śpiewie pieśni „Jezus o poranku”, do której ks. Paweł grał na gitarze. Po zajęciu miejsc przedstawiciele dzieci poprosiły pięknym wierszem o przyjęcie do wspólnoty eucharystycznej, następnie  przedstawiciele rodziców poprosili Księdza Proboszcza o celebrację liturgii pełnego uczestnictwa ich dzieci we Mszy św. Ks. Proboszcz zapytał się rodziców czy są utwierdzeni w przekonaniu, że ich dzieci są dobrze przygotowane do godnego przyjęcia Pana Jezusa, po otrzymaniu twierdzącej odpowiedzi zaprosił do kontynuowania Eucharystii. Dzieci brały czynny udział we Mszy św. - czytały komentarze, Słowo Boże, śpiewały psalm.  Po wygłoszonej homilii odbył się obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Przy zapalonych świecach dzieci wyznały wiarę i wyrzekły się zła. Następnie odmówiły modlitwę wiernych, w której modliły się za wszystkich chrześcijan, za naszego nowego biskupa i wszystkich księży, za rodziców, rodzeństwo, chrzestnych, za dzieci z domów dziecka. Uczestniczyły w procesji z darami, w której  przyniosły m.in. świece, kwiaty, owoce.
I w końcu nastąpił moment długo oczekiwany – Komunia św., dzieci po odmówionej wspólnie modlitwie przed komunią św., podchodziły w procesji do ozdobionego klęcznika. Po komunii św. dzieci dziękowały Bogu za dar zjednoczenia z Chrystusem pieśnią „Dzięki o Panie”. Po końcowej modlitwie nastąpiła część podziękowań. Dzieci najpierw dziękowały Panu Jezusowi za pierwsze spotkanie, księżom, wyraziły swoją wdzięczność rodzicom, dziadkom, babciom, chrzestnym, nauczycielom. Na końcu rodzice podziękowali Ks. Proboszczowi za udzielenie I Komunii św. oraz poprosili o dalszą troskę o rozwój duchowy swoich pociech. Przed błogosławieństwem dzieci poprosiły o poświęcenie chlebków, które zabrały do swoich domów, aby podzielić się z domownikami i gośćmi na znak, że należy się dzielić ze wszystkimi Jezusem, którego przyjęli do swoich serc. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali pieśń „Już Msza święta zakończona”.

Życzymy wszystkim dzieciom pierwszokomunijnym dużo radości i wierności Chrystusowi pozostającemu z nami pod postacią Chleba.


Wspierajmy dzieci naszą modlitwą, aby mogły wzrastać w łasce Bożej.

 


Poprawiony: wtorek, 20 maja 2014 00:13