Start
FESTYN LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 19 maja 2014 08:35

W sobotę 17.05.2014 r. nasi ministranci wraz z ks. Proboszczem Pawłem Drożdż uczestniczyli w X Festynie Służby Liturgicznej Ołtarza Diecezji Elbląskiej. Organizatorem festynu było Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele katedralnym pw. św. Mikołaja o godz. 10.00. Mszy św. przewodniczył oraz wygłosił kazanie ks. dr Wojciech Skibicki wicerektor Seminarium. Potem na terenie seminarium duchownego odbyła się sportowo-rekreacyjna część festynu.

W Seminarium uczestnicy festynu wzięli  udział grach i zabawach zręcznościowych a także w teście liturgicznym. Lektorzy i ministranci mogli również poznać  budynki seminaryjne oraz dowiedzieć się o tym jak wygląda życie kleryka, cykl formacji w seminarium, plan studiów oraz zwyczajny dzień.

Możemy być dumni z naszych ministrantów, ponieważ na 18 parafii  uczestniczących w festynie z całej diecezji zajęli II miejsce. I miejsce zostało przyznane drużynie ministrantów z parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kamieńcu, III drużyną była służba liturgiczna ołtarza z parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu.

W festynie uczestniczyło 220 ministrantów i lektorów z całej Diecezji Elbląskiej.

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 08 czerwca 2014 12:25