Start
ZAPROSZENIE BISKUPA ELBLĄSKIEGO NA INGRES PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 29 maja 2014 12:04

Zaproszenie ks. Bp Jacka Jezierskiego do Katedry na ingres

Ojciec Święty Franciszek ustanowił mnie biskupem Kościoła Elbląskiego. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca), po południu, o godz. 1700, w katedrze elbląskiej, pragnę oficjalnie rozpocząć moją posługę w diecezji. Zapraszam do udziału w uroczystej Mszy Świętej. Będę cieszył się obecnością tych, którzy przybędą do katedry św. Mikołaja: wiernych świeckich, członków zakonów i zgromadzeń zakonnych na terenie diecezji, osoby życia konsekrowanego oraz braci kapłanów.

Proszę wszystkich, a zwłaszcza chorych, o modlitwę wstawienniczą w mojej intencji, abym dobrze wypełniał zadania związane z urzędem biskupa diecezjalnego. Proszę również o modlitwę dziękczynną za dobro, które dokonało się przez pasterską posługę w diecezji elbląskiej, mojego poprzednika, Księdza Biskupa Jana Styrnę.

Elbląg, 28 maja 2014 roku.

Bp Jacek Jezierski

Biskup Elbląski

Poprawiony: czwartek, 29 maja 2014 12:06