Start
MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 01 września 2014 11:51

Dwa miesiące temu uczestniczyliśmy we Mszy św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dziękowaliśmy Panu Bogu za miniony rok szkolny, za łaski jakimi obdarzał nasze dzieci oraz życzyliśmy sobie udanego wypoczynku. Teraz w dniu 1 września spotkaliśmy się na uroczystej Mszy św. aby rozpocząć nowy semestr, z  Panem Bogiem aby prosić o potrzebne dary i pomoce. Przedstawiciele dzieci czynnie brały udział w Eucharystii: Ada Senwicka przeczytała komentarz na rozpoczęcie Liturgii, z którego dowiedzieliśmy się, że nowy rok szkolny rozpoczynamy od spotkania z Bogiem, który uczy nas myśleć, kochać i pracować. Amelia Świdwa przekazała Słowo Boże, które  doprowadza nas do pełni wiary. Szymon Jackowski zanosił w imieniu wszystkich zgromadzonych prośby do Pana Boga. Julia Haftkowska czytała komentarz do procesji z darami, które do Ołtarza ofiarnie nieśli uczniowie naszej szkoły. W homilii ks. Paweł zwrócił uwagę na to, że aby osiągnąć wiele trzeba bardzo się natrudzić, nic nie przychodzi łatwo i prosto. Przed uczniami jeszcze mnóstwo spraw. Sprawdziany, klasówki, lekcje powtórzeniowe. Trud uczenia się nowych rzeczy, trud powtarzania starych a zapomnianych. Wiele godzin spędzonych w szkole. Ks. Proboszcz prosił, aby dzieci pamiętały, że temu wszystkiemu towarzyszy ogrom pracy wielu ludzi. Najpierw rodziców, następnie nauczycieli, dyrekcji, pracowników obsługi szkoły. Zwrócił uwagę dzieciom aby umiały to wszystko zauważyć i docenić. Swoje słowa skierował również do rodziców, którym przekazał, że to nie tylko dzieci idą do szkoły ale czynią to także rodzice, którzy stają ramię w ramię z nauczycielami. Zakończył   stwierdzeniem, że czas nauki czyni wszystkich ludźmi mądrzejszymi, lepszymi i niech w tej pracy towarzyszy Boże błogosławieństwo.


Życzymy wszystkim samych sukcesów, wam drodzy uczniowie dobrych ocen, a wam  nauczyciele dużo cierpliwości, wytrwałości i radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

NA NOWY ROK SZKOLNY WSZYSTKIM SZCZĘŚĆ BOŻE!


Przypominamy, że poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I i nie tylko odbędzie się w niedzielę 7 września na Mszy św. o godz. 10.30.

Do Sakramentu pokuty i pojednania z racji pierwszego piątku będzie można przystąpić 5 września o godz. 17.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 08:45