Start
SPOTKANIE FORMACYJNE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 14 września 2014 19:36

W piątek, 12 września 2014 roku odbyło się w naszej parafii spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Bierzmowanie to jeden z siedmiu sakramentów Kościoła. Wraz z chrztem i Eucharystią stanowią grupę trzech sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Jest to moment, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, czyniąc go silniejszym i dojrzałym, aby mógł skutecznie dawać świadectwo wyznawanej wierze.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa trzy lata. Młodzież gimnazjalna z klas III uczestniczyć będzie w spotkaniach, które mają im pomóc odkryć piękno chrześcijaństwa. Będą również uczestniczyć w nabożeństwach, które pozwolą im odkrywać ich życiowy cel.

Módlmy się w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, aby Boży płomień rozpalał ją do mężnego wyznawania wiary i służby w Kościele.

 

 

Poprawiony: sobota, 27 września 2014 19:48