Start
KONCERT ORGANOWY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 14 września 2014 19:49

W niedzielę 14 września 2014 roku w naszym kościele odbył się koncert organowy w wykonaniu Pani Anny Osińskiej.

Miłośnicy muzyki organowej mogli zatopić się w dźwiękach naszego wspaniałego instrumentu. W prezentowanym repertuarze znalazły się utwory wielkich mistrzów muzyki organowej - Jana Sebastiana Bacha, Tomaso Albinoni, Georga Fridricha Händla, Louisa-Clauda Daquin¸ Roberta  Schumanna. Zaprezentowane dzieła organowe poruszyły w słuchaczach wszystkie struny: radości, powagi, tęsknoty, smutku, wzniosłości, religijnych przeżyć… Przecież organy to najdoskonalszy instrument akustyczny stworzony przez człowieka, który wielu słuchaczy zachwyca swym pięknem i majestatem oraz różnorodnym brzmieniem.

Mamy nadzieję, iż koncerty będą przyciągały coraz większą liczbę słuchaczy, którym przybliżą bogactwo muzyki organowej, a także kulturalnie i duchowo wzbogacą życie naszej wspólnoty wiernych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: sobota, 27 września 2014 18:48