Start
PRACE KONSERWACYJNE OŁTARZA - KOLEJNY ETAP PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 19 września 2014 22:59

Postępują prace konserwacyjne przy ołtarzu głównym w naszym kościele.

Każdego dnia swojej pracy Pan Michał wraz z ekipą dokładają wszelkich starań, aby przywrócić ołtarzowi bardzo dobry stan techniczny i odtworzyć jego historyczny wygląd, zachowując przy tym oryginalność i piękno ołtarza.

Program  prac konserwacyjnych zakłada m.in.: usunięcie zanieczyszczeń tylnej części ołtarza wodnym roztworem detergentu; usunięcie przemalowań; zawerniksowanie zachowanej polichromii; uzupełnienie i wypełnienie ubytków drewna wstawkami; uzupełnienie złoceń i srebrzeń; scalenie kolorystyczne ubytków polichromii.

Poniżej kilka zdjęć z przebiegu prac konserwacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: sobota, 27 września 2014 18:47