Start
REKOLEKCJE W POKAMEDULSKIM KLASZTORZE W WIGRACH PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 29 września 2014 10:24

REKOLEKCJE - JESIEŃ 2014
W POKAMEDULSKIM KLASZTORZE W WIGRACH

„Wigry – jedyne to miejsce, gdzie człek, nie zrywając współżycia z ludźmi, może spokojnie, nie spiesząc się, uczynić rachunek sumienia, zrozumieć, co uczynił złego i jak winien to naprawić, odetchnąć od zgiełku życia i dojść do równowagi ducha”

Niezwykle malownicze położenie Eremu Wyspy Wigierskiej (łac. Eremus Insulae Vigrensis) - otoczenie jezior i lasów oraz panująca pośród eremów cisza, pomagają w doświadczeniu bliskości Boga

i przeżywaniu rekolekcji. Miejsce to zostało ubogacone modlitwą i pracą Ojców Kamedułów, których duchowość i radykalizm wciąż fascynują. W dniach od 8 do 10 czerwca 1999 r. odpoczywał tu św. Jan Paweł II. Dysponujemy 140 miejscami noclegowymi mieszczącymi się w 17 eremach z ogródkami (domkach, w których niegdyś mieszkali mnisi), 32 pokojami 2, 3 i 4 osobowymi. Restauracja Domu Królewskiego zapewnia znakomite posiłki z bogatą kuchnią regionalną. Dysponujemy 6 ha terenu zamkniętego do spacerów i wypoczynku, wypożyczalnią sprzętu wodnego, centrum odnowy biologicznej.

Zgłoszenia na rekolekcje i indywidualne formy wypoczynku przyjmowane są przez Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji: (87) 566 24 99, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Nazwa Rekolekcji Termin Krótki opis Koszt
"Budować dom na skale" - rekolekcje dla małżeństw

10-12 X         

7-9 XI

Rekolekcje skierowane dla małżeństw sakramentalnych pragnących umacniać i pielęgnować swoją miłość, choć przeżywających czasem różne trudności. Mają na celu pogłębienie więzi małżeńskiej oraz pomoc w lepszym zrozumieniu się męża i żony. W rekolekcjach mogą również uczestniczyć dzieci.

220 zł/os.
Kursorekolekcje przedmałżeńskie "Zanim wyruszymy w drogę

17-19 X

14-16XI                                           

Kursorekolekcje poświęcone są tematyce związanej z małżeństwem i rodziną. Prowadzą do umocnienia relacji z Bogiem. Ich program obejmuje zarówno przygotowanie duchowe, jak i psychologiczne. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o uczestnictwie w katechezach przedmałżeńskich. 220 zł/os
Szkoła modlitwy - rekolekcje dla szukających ciszy i odpoczynku

24-26 X

21-23 XI

Rekolekcje skierowane są do osób odczuwających potrzebę zatrzymania biegu życia, wyciszenia i odpoczynku. W ciszy wszystko lepiej słuchać, a już na pewno własne serce. Rekolekcje służą pomocą w odnajdywaniu prawdy o sobie, rozeznawaniu woli Bożej i odzyskania wewnętrznego pokoju. Dają również możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym. 220 zł/os
Rekolekcje z warsztatami kulinarnymi dla gospodyń połączone z pielgrzymką do Wilna 10-13 XI

Rekolekcje skierowane są do kobiet posługujących w domach rekolekcyjnych. Służą umocnieniu osobistej relacji z Bogiem. Część warsztatowa stanowi okazje do pogłębienia tajników sztuki kulinarnej i etykiety przy stole. Ostatni dzień jest zarezerwowany dla chętnych, którzy chcą wziąć udział w pielgrzymce autokarowej do Wilna.

Pakiet A - 320 zł

Pakiet B - 520 zł (wyjazd do Wilna)

Poprawiony: poniedziałek, 06 października 2014 08:57