Start
ZAPROSZENIE NA ODPUST KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 02 października 2014 11:26

Pierwsza po kanonizacji diecezjalna uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Pawła II odbędzie się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu –Stagniewie  w sobotę dnia 18 października 2014 roku o godz. 11-tej. Liturgii Eucharystycznej przewodniczył będzie i homilię wygłosi

Biskup Elbląski Jacek Jezierski.

Do udziału w niniejszej uroczystości bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Kapłanów (istnieje możliwość koncelebry), Diakonów, Alumnów, Siostry zakonne, wspólnoty apostolskie i wszystkich wiernych całej diecezji.

Od godz. 10 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pojednania.

Procesja liturgiczna do ołtarza wyruszy z ośrodka „Betania”.

Po liturgii Mszy św. nastąpi uczczenie relikwii św. Jana Pawła II i modlitwa wstawiennicza. Na zakończenie agapa (kawa, herbata, poczęstunek).

Serdecznie zapraszamy i oczekujemy

Bp Józef Wysocki

 


Poprawiony: piątek, 03 października 2014 12:52