Start
ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor 2   
sobota, 11 października 2014 14:12

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organowy z okazji setnej rocznicy powstania naszych organów.

Koncert odbędzie się 19 października 2014 r. o godz. 17.00 w naszym Kościele.

Wykonawcą będzie Pan Patryk Podwojski.

Krótki życiorys Pana Patryka oraz program koncertu zamieszczony jest poniżej.


Patryk Podwojski – urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Następnie rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelplinie. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów Błażeja Musiałczyka. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego. Brał udział w konkursach organowych: m.in. Międzynarodowy Konkurs Organowy w Rumi, Ogólnopolski Konkurs Młodych Organistów w Białymstoku oraz Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie, którego został laureatem. W 2013 roku zajął III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Józefa Serafina, prof. Andrea Macinati, Silvestera Rostettera, prof. Tomasza Adama Nowaka oraz prof. Ludgera Lohmana. Obecnie pełni funkcję organisty w Parafii p.w. św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku - Zaspie.


PROGRAM KONCERTU :

  1. Gordon Young - Preludium w klasycznym stylu
  2. Michał Lorenc-Ave Maria

  3. L.Boellmann - Toccata z suity gotyckiej

  4. J.S.Bach - Preludium c-moll Bwv 546

  5. Carl Filip Emanuel Bach - I część sonaty F-dur allegro

  6. F.Schubert - Ave Maria

  7. Theodore Dubois-Toccata G-dur

Poprawiony: piątek, 17 października 2014 13:23