Start
LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA W WIOSCE INDIAŃSKIEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 18 października 2014 21:03

W sobotę, 18.10.2014 r. ministranci wraz z ks. Proboszczem udali się na wycieczkę rowerową do Jantaru do Wioski Indiańskiej. Za nim wyruszyli udali się do Kościoła na modlitwę.

Po wiosce oprowadził Pan Leszek Michalik, gawędziarz, pisarz, autor 20 książek popularno - naukowych o życiu i zwyczajach Indian z USA i Kanady, podróżnik i kolekcjoner sztuki indiańskiej, adoptowany Indianin z plemienia Kri. Ministranci mogli obejrzeć muzeum z kolekcją rękodzieła Indian z różnych regionów Indiańskiej Ameryki Północnej, tradycyjne ubiory męskie, kobiece i dziecięce, przedmioty codziennego użytku, broń, maski, akcesoria obrzędowe. Usłyszeli również opowieści o dawnym i współczesnym życiu Indian, legendy, poznali tradycyjne gry i zabawy indiańskie.

Na koniec mogli zakupić książki Pana Leszka Michalika z autografem a także przeróżne unikalne indiańskie pamiątki i amulety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 19 października 2014 06:48