Start
REKTOR WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W NASZYM KOŚCIELE PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 09 listopada 2014 19:56

Dnia 9 listopada 2014 r. gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej rektora Wyższego Seminarium  Duchownego w Elblągu ks. dr Grzegorza Puchalskiego, który przybył wraz z klerykiem Łukaszem Chojna.

Ks. Rektor na każdej Mszy św. głosił Słowo Boże, natomiast kleryk Łukasz rozprowadzał kalendarze seminaryjne na rok 2015. Ofiary złożone za kalendarze przeznaczone są na potrzeby seminarium. Pamiętajmy, że Seminarium utrzymuje się jedynie z ofiar wiernych naszej diecezji.  W każdy czwartek w intencji Dobrodziejów i Przyjaciół Elbląskiego Seminarium Duchownego odprawiana jest Msza św.

Aby wspierać Seminarium duchowo można zapisać się do Koła Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej i codziennie odmawiać modlitwę w intencji powołań. Treść modlitwy zamieszczona jest poniżej:

Panie Jezu Chryste, który oddałeś Swe życie dla zbawienia ludzi i stałeś się Wiecznym Kapłanem, prosimy Cię za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Racz ich otoczyć łaską Swego błogosławieństwa, oddalaj od nich wszelkie pokusy, umacniaj w świętości, aby ochoczo i z oddaniem poznawali Ciebie i w ten sposób przygotowali się do zaszczytnej służby w Twoim Kościele. W szczególny sposób polecamy Ci kleryków, wychowawców i wykładowców Elbląskiego Seminarium. Ukarz im sens i wartość powołania, aby sami Ciebie coraz bardziej kochali i jednoczyli się z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

Poprawiony: niedziela, 09 listopada 2014 20:03