Start
ZAPROSZENIE NA RORATY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 30 listopada 2014 23:12

WEŹ LAMPION I PRZYJDŹ

Najbardziej uroczystym uczczeniem adwentowych tajemnic jest Msza św. roratnia. Nazwa wzięła się od słów „Rorate caeli desuper nos”, czyli „Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry”. Tym wołaniem przygotowywano się do pierwszego przyjścia Zbawiciela na ziemię. Tak wołamy i dziś, oczekując na powtórne przyjście Mesjasza, przez które On sam ostatecznie i nierozerwalnie połączy nas z Bogiem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty na godz. 7 rano.

Na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci, które na początku liturgii z płonącymi lampionami pójdą w procesji do Ołtarza. Rodziców prosimy, aby zatroszczyli się o lampiony i pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła.

Niech Zbawiciel wynagrodzi wszelki trud.