Start
ZAPROSZENIE NA KONCERT ORGANOWY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 04 grudnia 2014 10:58

Przypominamy, że w niedzielę, 7 grudnia br. o godz. 17.00 odbędzie się kolejny koncert organowy, tym razem wykonawcą będzie Pan Wojciech Dargacz.

Poniżej przedstawiamy krótki życiorys oraz repertuar koncertu

WOJCIECH DARGACZ urodził się w 1990 roku. Jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Aktualnie studiuje pod kierunkiem prof. Bogusława Grabowskiego (specjalność: Muzyka Kościelna). Bierze czynny udział w liturgii Mszy Świętych. Gry na fortepianie uczył się u śp. prof. Jana Kuleszy. Jego pasją jest komponowanie muzyki. W bieżącym roku wykonał recital organowy w ramach XXXVII  Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej, w konkatedralnej Bazylice Mariackiej w Gdańsku.


Program:


1. Jan Sebastian Bach

Toccata i fuga F-dur, BWV 540

2. Jan Sebastian Bach

Nun koom, der Heiden Heiland, BWV659

3. Georgi Mushel

Toccata


4. Wojciech Dargacz

Improwizacja na temat pieśni:

„Oto Pan Bóg przyjdzie”


Poprawiony: piątek, 05 grudnia 2014 20:23