Start
POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚW. PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 08 grudnia 2014 09:59

W dniu 7 grudnia w II Niedziele Adwentu w przeddzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. o godz. 10.30 miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy III. Tego dnia zostały poświęcone medaliki, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia. Medaliki są symbolem przynależności dzieci do Boga oraz zawierzenia ich Maryi, Matce, która zawsze kocha i troszczy się o swoje dzieci. Są także pamiątką tego, co się dokonało podczas chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu.

Módlmy się w intencji dzieci, aby godnie nosiły medaliki, które są wyrazem żywej wiary, aby każde z nich mogło powiedzieć: „Jestem Twój, o Boże.