Start
ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE 2014 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 18 grudnia 2014 22:27

Światło Betlejemskie wiernym naszej parafii będzie przekazane 24 grudnia w środę podczas Mszy św.   o godzinie 7.00

--------------------------------------------------------------------------------------

Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”   (Mt 5, 16)

*************************

Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”. Święty Jan Paweł II.


Przekazywanie Światła Betlejemskiego jest wieloletnią tradycją, którą zapoczątkowało w 1986 roku austriackie radio i telewizja, jako działanie charytatywne dla osób potrzebujących. W Polsce jest ono przekazywane od 1991 roku. Światło symbolizuje pokój, wzajemne zrozumienie poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów.

Hasłem, które przyświeca tegorocznej sztafecie jest „Pokój jest w nas”

W niedziele, 14.12.2014 r. polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju od słowackich skautów. Przekazanie Światła nastąpiło podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Józefa Robotnika w miejscowości Svit koło Popradu na Słowacji. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka po Polsce, która potrwa do 24 grudnia.

I tak 18 grudnia 2014 r. dotarło również do Stegny. Harcerze z I Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej „SZTORM” im. Bernarda Filarskiego oraz członkowie Parafialnego Koła Caritas ze Sztutowa odebrali światełko podczas uroczystości na Długim Targu w Gdańsku, następnie przywieźli je do naszego Kościoła i przekazali na ręce Księdza Proboszcza Pawła Drożdż. 19 grudnia harcerze przekażą ogień instytucjom znajdujących się na terenie Stegny oraz Sztutowa.Światło Betlejemskie wiernym naszej parafii będzie przekazane 24 grudnia w środę podczas Mszy św. o godzinie 7.00Pragniemy, aby płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafił na wigilijne stoły w każdym domu.

 

 

Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 23:04