Start
250 ROCZNICA USTANOWIENIA ŚWIĘTA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 03 lutego 2015 14:19

Z okazji 250 rocznicy ustanowienia Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Triduum poświęconym Sercu Jezusowemu, które będzie miało miejsce w naszej Parafii w dniach od 4 do 6 lutego. Zapraszamy Was, Drodzy Parafianie i Wasze Rodziny na te wyjątkowe Triduum, które zakończymy w sposób uroczysty Mszą św. w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00. Triduum w środę i piątek poprowadzi ks. Mirosław Kotowski, natomiast w czwartek ks. Piotr Wasyljew.

Uroczystość liturgiczną, zapoczątkował i ustanowił w 1765 roku papież Klemens XIII. Wtedy była to uroczystość obchodzona w zakonie wizytek. Dopiero w 1856 roku, uroczystość na cały Kościół rozszerzył Pius IX. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nawiązuje do objawienia się Chrystusa świętej Małgorzacie Marii Alacoque.

250 rocznica to bardzo ważne wydarzenie w życiu Kościoła i Polaków. To właśnie Papież Jan Paweł II uczył nas, że Polska jest drugą ojczyzną kultu Jezusowego Serca. Dzięki polskim biskupom, którzy prosili w Stolicy Apostolskiej o ustanowienie tego święta, święto to stało się w naszym kraju powszechne, przez co Polska stała się drugą ojczyzną kultu Serca Jezusowego.

Zbliżający się jubileusz, będzie doskonałą okazją, aby pochylić się nad kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa i wziąć udział, w nabożeństwach, które będą odprawiane w naszej Parafii.

Poprawiony: piątek, 06 lutego 2015 16:44