Start
ZAPROSZENIE NA XXIII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 09 lutego 2015 09:27

W dniu 11 lutego obchodzić będziemy XXIII Światowy Dzień Chorego ustanowiony  przez  św. Jana  Pawła  II.  Wspominając  objawienia  Matki  Bożej  w Lourdes skierujemy nasze myśli ku chorym przebywającym w naszych domach, szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej. Modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i  cierpiących na całym świecie oraz tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc w imię miłości bliźniego.

Tego dnia o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Serdecznie zapraszamy chorych i starszych do wspólnej modlitwy. Zwracamy się też z prośbą do opiekunów, krewnych i sąsiadów o pomoc osobom chorym i starszym w dotarciu na tę uroczystość. Chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła prosimy o łączność duchową.

Poprawiony: poniedziałek, 09 lutego 2015 09:32