Start
ŚRODA POPIELCOWA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 19 lutego 2015 11:01

18 lutego 2015 r. rozpoczęliśmy Środą Popielcową okres Wielkiego Postu. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na Święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Podczas Mszy św. kapłan posypywał głowy popiołem, mówiąc "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz". Popiół do posypywania głów tradycyjnie otrzymuje się przez spalenie palm poświęconych w ubiegłoroczną Niedzielę Palmową. Zwyczaj posypywania głów pochodzi z VIII w. w XI wieku stał się on zwyczajem obowiązującym w kościele katolickim dzięki decyzji ówczesnego Papieża Urbana II.

Na czas czterdziestodniowej pokuty, życzymy, aby wasze czyny miłości, modlitwa i post czynione w szczerości serca i z głęboką wiarą, pomogły wam zbliżyć się do Boga. Niech Bóg oczyszcza wasze serca i pozwoli wam przeżyć radość powrotu do domu Ojca, radość zmartwychwstania z grzechów, radość pokonania słabości.

 


 


Poprawiony: środa, 11 marca 2015 08:18